logo RB

Aktualności :: Rower

Wiosenne odświeżanie rowerów po berlińsku

rafcik | 2010-03-23 | czytane 1129 razy | 2 komentarzy

obrazek

W dniach 15-19 marca br. berlińczycy mogli za darmo przygotować swoje jednoślady do sezonu. Na stronie Projektu Ochrony Klimatu Berlina umieszczono informacje o akcji darmowych przeglądów rowerów. Codziennie było do dyspozycji od 2 do 4 mechaników, którzy jednak nie byli w stanie nadążyć z robotą – zainteresowanie berlińczyków przerosło oczekiwania organizatorów akcji!

Akcja była jedną z wielu inicjatyw wspierania berlińczyków decydujących się na jazdę rowerem. Na stronie projektu: Klima schützen und sparen (Chronić klimat i oszczędzać) znajdują się np. wskazówki, jak ułatwić sobie korzystanie z roweru. Do dyspozycji mieszkańców Berlina jest także otwarty codziennie rowerowy warsztat samoobsługowy ADFC Berlin. Elementem projektu jest też loteria, w której główną nagroda jest rower wartości 1000 euro.

Warto zastanowić się, co przyczyniło się do takiego sukcesu akcji wiosennego odświeżania rowerów. Może to, że projekt osobiście promowali poważni berlińscy urzędnicy, aktywiści, przedstawiciele związków zawodowych oraz miejscowy poseł na sejm.

komentarze

+ dodaj komentarz ilość komentarzy: 2

avatar_corith

corith wyślij wiadomość

2010-03-24

Super pomysł :) Na pewno to by jeszcze bardziej ludzi zachęciło do jazdy na rowerze. Jak sprzęt sprawny to aż miło jeździć :)

gość: wiki

2010-03-26

Koledzy ze SPRINTu - czekamy na lokalny odzew :)

+ dodaj komentarz