logo RB

Turystyka :: Wycieczki

Wycieczka do Krzemianki

rafcik | 2010-04-14 | czytane 2255 razy | 4 komentarzy

obrazek

Wiosna przyszła, śniegi stopniały, czas było zatem wyciągnąć rowery i ruszyć w trasę. 2 kwietnia kilku rowerzystów i rowerzystek zebrało się przy fontannie na placu miejskim, by odbyć wiosenny przejazd rekreacyjnym tempem do Krzemianki.

krzemianka1

Spod ratusza wyruszyło 8 osób. Dwie odpadły przed rogatkami miasta, przez co żwirową ścieżką koło torów do Wasilkowa potoczyło się 6-oro cyklistów. Grupa przejechała przez Sochonie, Woroszyły, Wólkę i Mostek, strasząc po drodze stado kóz. W Rybnikach rowerzyści wjechali na szosę i dojechali do Krzemianki, gdzie czekało wiele atrakcji. Zdecydowanie największą była mokra, niesamowicie śliska i miejscami zniszczona kładka. Drobniejsze upadki i poślizgi zdarzały się co chwila. Niestety, wbrew nadziei i ku ogólnemu niezadowoleniu grupy nikomu nie udało się wpaść do wody. ;) Po morderczych zmaganiach odbyła się konsumpcja przywiezionych zapasów i pogawędka, po czym zarządzono powrót. Oznaczało to ponowne zmagania z kładką. I znów nikt nie wpadł. Fatum jakieś.

krzemianka2

Zawiedzionym cyklistom nie pozostało nic innego, jak powrót do domu. Goodiemu i Corithowi spieszyło się, więc pojechali szosą swoim tempem. Reszta potoczyła się do miasta tą samą trasą, którą przyjechała.

Po lekkim, wiosennym rozruszaniu spróchniałych przez zimę kości chęci do jazdy rosną. Bardzo możliwe, że kolejna wycieczka odbędzie się w czasie majowego weekendu, zatem bądźcie gotowi. ;)

Zdjęcia z wycieczki.

komentarze

+ dodaj komentarz ilość komentarzy: 4

gość: 1

2010-04-20

zaje...sta sprawa tak sie przejechac w teren. szkoda ze nie wiedziałem o wycieczce.
Obywatele ! Gdzie sa zamieszczane informacje o tego typu planowanych wycieczkach ? bo z przyjemnoscią bym skorzystał !

avatar_rafcik

rafcik wyślij wiadomość

2010-04-21

Mam zamiar wrzucić info na stronę, tak więc najlepiej sprawdzać regularnie. ;)

gość: piter

2012-03-25

powiedzcie ile jest km w jedną stronę ?

gość: ab

2012-03-26

piter napisał(a):
powiedzcie ile jest km w jedną stronę ?


Drogi jeszcze w marnym stanie, radzę przeczekać aż przeschnie.

+ dodaj komentarz