logo RB

Aktualności :: Kolarstwo Górskie

W niedzielę czwarty maraton MTB w Supraślu

mocniak | 2010-08-06 | czytane 1434 razy | 0 komentarzy

W niedzielę 8 sierpnia Mazovia MTB wystartuje w Supraślu już po raz czwarty. Jednak nawet dla stałych uczestników będzie to zupełnie nowe doświadczenie, Trasa w stosunku do poprzednich lat została zmieniona w 90% i będzie prowadziła w zupełnie innym rejonie Puszczy Knyszyńskiej.

Wszystkie dotychczasowe edycje Mazovii w Supraślu zapadły uczestnikom głęboko w pamięci. Przede wszystkim ze względu na urokliwą trasę, tak zupełnie inną od maratonów rozgrywanych na Mazowszu. Piękna, niemalże bezkresna puszcza, interwałowe odcinki stromych podjazdów, malownicze doliny rzek i podlaskie wioski z charakterystycznym drewnianym budownictwem o klasycznych proporcjach. Wiele stromych podjazdów przy łącznym przewyższeniu rzędu 700m na trasie mega i leśne ścieżki o różnym podłożu wymagały od zawodników maksimum wysiłku.

Trasa 2010 będzie także bardzo urozmaicona. Chociaż skieruje maratończyków w kierunku Studzianek i Czarnej Białostockiej, a nie jak to wcześniej bywało - Królowego Mostu i Surażkowa, to jednak ponownie nie zabraknie stromych wzniesień. Najtrudniejsza będzie Łysa Góra. Wbrew nazwie jest to leśny podjazd. Jest godną odpowiedzią Puszczy Knyszyńskiej na słynną górkę z nidzickiej trasy i podełcką Bunelkę, aczkolwiek jest nawet możliwa do podjechania ;-) "Szosowcom" spodoba się kilka odcinków bardzo szybkich szutrów o idealnej nawierzchni. Zwolennicy pięknej przyrody docenią dziewiczą Puszczę Knyszyńską i być może zwolnią zachwyceni w dolinie Sokołdy. Albo przyspieszą na widok dzikich zwierząt... Trasa maratonu w tym roku prowadzi bowiem w okolicach, w których żyje w Puszczy całkowicie swobodnie stado żubrów liczące kilkadziesiąt osobników.

Źródło: Mazovia MTB

komentarze

+ dodaj komentarz ilość komentarzy: 0