logo RB

Aktualności :: Infrastruktura

Droga rowerowa przy DK8 (w kierunku Augustowa)

rafcik | 2011-04-09 | czytane 3529 razy | 8 komentarzy

Przy modernizacji odcinka drogi krajowej nr 8 w kierunku Augustowa (od skrzyżowania z Trasą Generalską do granic miasta) nie zapomniano także o rowerzystach, tworząc wydzieloną drogę rowerową. Co czeka cyklistów na nieoznakowanej jeszcze trasie w kierunku Jurowiec? Zobaczcie sami.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest nawierzchnia. Czerwony asfalt na drodze rowerowej zastosowano w Białymstoku (a może nawet i na Podlasiu) po raz pierwszy .

Niestety, zrezygnowano z zachowania ciągłości drogi rowerowej, co zrodzi u części wyjeżdżających z lasu kierowców przekonanie o pierwszeństwie przed rowerzystami. Przerwanie ciągłości stwarza również dyskomfort przy przejeżdżaniu, ponieważ krawężniki nie spełniają normy (max. 1cm).

Niezgodne z rozporządzeniem są także żółte barierki, które nie zachowują skrajni (20cm).

W czasie jazdy natknęliśmy się na rozbitą butelkę.

Kolejny nieprzepisowych krawężników. Wygląda to na niedbalstwo wykonawcy.

Droga rowerowa kończy się zjazdem na drogę w okolicy zajazdu Wiking. W czasie deszczu na "zjeździe" tworzą się błoto i kałuże. Najprawdopodobniej nic się tu nie zmieni.
Nie można także nie zauważyć faktu, iż lokalizacja drogi rowerowej zachęci uciekających od szybkiego, niebezpiecznego ruchu kołowego pieszych do wchodzenia w drogę cyklistom.

Zastosowanie czerwonego asfaltu to krok w dobrym kierunku. Kolor to jednak nie wszystko. Opisywana droga rowerowa zawiera buble, których część udało się uniknąć przy wcześniejszych inwestycjach. Nie wiadomo, dlaczego powraca się do błędu przerywania ciągłości i lokowania chodnika bliżej jezdni. Niektóre z niedogodności na ścieżce (zbyt wysokie krawężniki czy barierki) stanowią dobrą podstawę do wysłania kilku pism, do czego serdecznie zachęcamy.

komentarze

+ dodaj komentarz ilość komentarzy: 8

avatar_kubsson92

kubsson92 wyślij wiadomość

2011-04-09

O właśnie i na zdjęciu widać jak wół jak sie dba o ddr , pełno szkła i jak tu jeździc :(

avatar_rogacz

rogacz wyślij wiadomość

2011-04-11

może trochę nie na temat, ale co to na czwartym zdjęciu z bieżnikiem, chlapacz?; )

avatar_rafcik

rafcik wyślij wiadomość

2011-04-11

Tak, to chlapacz zrobiony ze starej Kendy.

gość: Kamil

2011-04-25

hehe porażka jak dla mnie mogli sie troche bardziej postarac;/ ale dobre i to na poczatek, no chyba ze to juz koniec.....

gość: Piotrek10020

2012-03-15

A jak do tej ścieżki rowerowej się dostać bo jej nie kojarzę ? . Jak na mapie google patrzyłem to chyba trzeba jechać jurowiecką pod mostem i tam prosto ? to tam jest ta ścieżka rowerowa ? . A jakiej ona jest długości ta ścieżka rowerowa ? .

gość: adamb

2012-03-18

Jeśli chcesz cały czas DR z centrum to oczywiście nie jest możliwe... Teoretycznie możesz z Jurowieckiej..., za wiaduktem jest DR (200 m) po prawej stronie, potem za światłami 300 m po lewej stronie, potem kawałek chodnikiem i już pełnia szczęścia - kilka km. DR. DR na Jurowce łączy się też z DR z Dziesięcin.

DR na Jurowce biegnie do zajazdu, ale potem można drogą serwisową (oczywiście biegnie po drugiej stronie) podjechać kilka k. za Jurowce a tam w lasy...

pozdrawiam

gość: Piotrek10020

2012-03-20

Aha ok dzięki wielkie kiedy tam muszę się wybrać .

No właśnie tak w google patrzyłem że tam najlepiej jechać albo przez Jurowiecką pod mostem albo przez dworzec PKS w stronę Jurowieckiej ale nie dojeżdzajac do niej tylko na wcześniejszym skrzyżowaniu przez tory przejechać .

Czyli tam za mostem i za skrzyżowaniem koło kościoła prosto się dojedzie do tej ścieżki rowerowej ? . Tak pytam dla pewności bo w google nie ma ścieżek rowerowych zaznaczonych i szukałem tego po drodze nr 8 .

gość: adamb

2012-03-20

Tak, jest DR wzdłuż Białki

+ dodaj komentarz