logo RB

Kolarstwo :: Ciekawe miejsca

Zjazd górką popiołów - Sowlany

krzysiekgrand | 2006-06-01 | czytane 5407 razy | 11 komentarzy

obrazek

Jadąc ul. 27 Lipca wyjeżdża się poza Białystok i około 300 metrów dalej, skręca się w lewo w kierunku wsi Sowlany. Wyjeżdżając z lasu, po około 150m, naszym oczom ukazuje się szara góra.

Miejsce to zwane jest "Górka popiołów". Góry usypane są z popiołu z białostockiej elektrociepłowni. Gdy jest sucho przejazd powoduje podnoszenie się tumanów popiołu. Gdy jedzie więcej rowerzystów, to lepiej nie być na końcu. Do dyspozycji jest kilka zjazdów. Najpopularniejszy jest przedstawiony na zdjęciach. Na zjazd dojeżdżamy kanionem który skręca w lewo pod górkę. Ciekawą cechą zjazdu jest to, że po każdym deszczu lub silniejszych wiatrach zjazd się zmienia. Trudność może sprawić początkowy próg, który to właśnie często się zmienia. Na początku wysuwamy się maksymalnie do tyłu, aby przejechać przez próg, dalej odbijamy w lewo i po często kopnym piachu zjeżdżamy w dół, pamiętając aby nie hamować zbyt mocno. To spowolnia nasz zjazd i sprzyja zakopywaniu się co prowadzi do upadku. Zawsze można wrócić kanionem, którym się podjeżdżało - to żaden wstyd.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

komentarze

+ dodaj komentarz ilość komentarzy: 11

vlad wyślij wiadomość

2006-07-03

z mojego punktu widzenia (turystyka rowerowa) zjechanie z niej to samobójstwo

Połamane wyślij wiadomość

2006-07-03

Byłem dziś w Sowlanach i niestety przegapiłem tą górkę. Szkoda, połamałbym sobie kilka kości ;-)

avatar_ktr

ktr wyślij wiadomość

2006-07-04

znana i lubiana gorka ;]

gość: phtom

2006-07-04

Chyba dzisiaj spróbuję :P - jak zginę mój rower może wziąść pierwszy kto go znajdzie :P

rowerzyk wyślij wiadomość

2006-07-07

Czy widzial ktos ostatnio phtoma? :)

gość: phtom

2006-07-19

Ta górka jest nieco przereklamowa :P. I trochę za stroma :D. A ja go zobaczyłem - gdy przechodziłem koło lustra :P

rowerzyk wyślij wiadomość

2006-07-20

o, gada, znaczy zyje :)
A na powaznie, nie jedzicie w takie miejsca sami...

gość: TeroAraz

2006-07-29

Było sie mi byc dzis na tych górkach ... moim zdaniem tam jest zawaliście ... jeszcze troche a lezało by mi sie w szpitalu z połamanymi koścmi , ale jakos poszło ... wspinaczna po gorkach jest super a jak sie poslizgniesz i lecisz w doł czujesz ten dreszczyk emocji ... ale nie dajesz sie sumiesz dalej a na samej gorze padasz na ziemie i śmiejesz sie z samego siebie "weszłem , ale jak ja teraz wyglądam" popioł okrywa twoje ciło i ubranie a ty sie czieszysz ... moze da sie w tym brudzie jakos dojechac do domu ... ale da sie małe trzepanko i po strawie ... wszystko jest super ... zbiegasz z gory , lecisz niemalze na zeby a na dole wysypujesz strumien piachu z butów ^^

gość: Mieszkaniec

2007-02-22

Siema mieszkam w Sowlanach od lat i nie raz byłem na naszej zawalistej górce hohoh :P ludzie co wy gadacie , ze można sie na niej zabić lol no co wy to jest zajebista góreczka baaa . pozdro

gość: archer

2012-05-01

Dla ogólnej informacji. Z tego co mi wiadomo to popiołami z elektrocepłowni sa przysypane śmieci z Białegostoku. Przecież to przed powstaniem Hryniewicz było wysypisko.
Pozdrawiam wszystkich rowerzystów

gość: Piotrek10020

2012-05-02

No i brak zdjęć górki na serwerze :/ .

+ dodaj komentarz