logo RB

O stronie

Chyba nawet najstarsze żubry nie pamiętają początków naszej strony. Bo nie można mówić tu o 2005 roku, gdy został uruchomiony adres www.rowerowy.bialystok.pl, ale trzeba sięgnąć pamięcią dużo wcześniej, do końca lat 90. ubiegłego stulecia.

Nasz serwis powstał bowiem z połączenia kilku innych stron - PTR Dojlidy Tomasza Bresia, traktującej o kolarstwie górskim, rower.bialystok.pl Wojtka Kruszyńskiego i Strefy Ibiza Zbyszka Gołębiewskiego mówiących o turystyce, strony Rowerzyka, będącej o wszystkim ;-), oraz strony Masy Krytycznej autorstwa Mocniaka. Czasy mijały, z początkowego składu kilka osób się wykruszyło, kilka dołączyło, ale nadal sukcesywnie kontynuujemy tematy podejmowane przez ówcześnie istniejące witryny internetowe.

Przez ponad 4 lata działalności staliśmy się zdecydowanie największym serwisem rowerowym Polski północno-wschodniej. Marka Rowerowego Białegostoku jest jedną z bardziej rozpoznawanych nazw wśród lokalnych rowerzystów, a równolegle uruchomiona organizacja rowerowa o tej samej nazwie z mniejszymi i większymi sukcesami walczy o umożliwienie bezpiecznej i wygodnej jazdy rowerem po stolicy Podlasia.

Ponad milion odsłon artykułów, kilka tysięcy komentarzy i kilkaset zarejestrowanych użytkowników to wynik, którym może pochwalić się niewiele stron z Podlasia. W celu zapoznania się z pełnymi danymi zapraszamy do działu statystyki.